Google Adwords Hesap Yönetimi Hakkında İpuçları

google adwords hesap yönetimiGoogle Adwords hesap yönetimi, Google Adwords hesabınızı en etkin şekilde yönetmeniz için yapacağınız çalışmaları kapsar. Genellikle büyük bütçeye sahip reklamverenler bir adwords uzmanı ile çalışarak Adwords hesap optimizasyonu işini outsource etmiş oluyorlar. Büyük bir reklam bütçeniz olduğunda optimizasyon için ayıracağınız bütçe gözünüze büyük gelmeyebilir fakat küçük bütçe ile çalışan reklamverenlere dağ gibi göründüğü bir gerçek. İşte bu yüzden Google Adwords hesap yönetimi ile ilgili bazı temel ipuçları paylaşarak küçük bütçeli reklamverenlerin arama ağı reklamcılığı hesaplarını kendilerinin yönetmelerinin önünü açmak istedim.
(daha&helliip;)

Adwords Uzmanı Mı Arıyorsunuz?

adwords uzmanıAdwords uzmanı, Google Adwords hesabınızı sizin adınıza yöneten ve yaptığı optimizasyon ve tekliflendirme stratejileri ile maliyetlerinizi düşüren internet reklamcılığı uzmanıdır. Google Adwords uzmanıyla yapacağınız çalışmalarda bütçelendirmeden, tıklama başı maliyete kadar birçok konuda Google Adwords uzmanı ile çalışmanız; internete reklam vermek istediğinizde bütçenizi daha verimli kullanmaya imkan tanıyacaktır. (daha&helliip;)

Adwords Reklam Uzmanı İle Çalışmak İçin 5 Neden

Adwords reklam uzmanı ile çalışmalı mıyım yoksa Google Adwords bütçemi kendim mi yönetmeliyim diye düşünmüşsünüzdür. Eğer küçük bir adwords reklam uzmanıfirma iseniz ve bütçeniz aylık 100-150 dolar bandında ise bunu bir uzmana bırakmak sizin için çok karlı olmayabilir. Çünkü bir Google Adwords hesap uzmanı bütçenizin %10-20 aralığında yönetim bedeli alacaktır. Adwords optimizasyon uzmanının katacağı değer, sizin ona ödeyeceğiniz bedelden az olacağı için de verimli olmayacaktır. Fakat bütçeniz 400-500 dolar mertebesinin üzerine çıktığında işte o zaman bir Google Adwords uzmanı ile çalışmanızın zamanı gelmiştir diye düşünüyorum. İnternet reklamcılığı için en önemli kanallardan birisi olan arama motoru için bir Google Adwords Danışmanı ile çalışmak için işte nedenler: (daha&helliip;)