Google Reklam: Bütçenize Göre Reklam

google reklam örnekleriGoogle reklam vermek isteyeceğiniz yerlerin başında gelmesi gereken bir platform. Onu böylesine değerli kılan şey ise elbette ki; her gün milyonlarca insanın hayatına dokunan teknolojiler sunuyor olması. Bu yazıya google reklam, google reklam vermek vb. anahtar kelimeler ile ulaştığınızı varsayarak Google’a nasıl reklam verilir konusu üzerinden bir değerlendirme yapacağız. Zaten Adwords reklam fiyatları ile ilgili bir bilgi ihtiyacınız oluşursa ilgili linkten bu bilgiyi edinebilirsiniz.

Google Reklam Gerçekten Gerekli Mi?

Bence sormanız gereken ilk soru budur. Örnek vermek gerekirse İstanbul’da bir çay ocağı işletiyorsunuz ve daha fazla para kazanmak istiyorsunuz. Para kazanmak adına Google reklamları çok büyük fırsatlar sunuyor bunu inkar edemeyiz fakat çay ocağınızın 200 mt çaplı bir alanda satış yapması gerekiyorken ne fırsatı sunabilir? O yüzden iş alanınıza göre değerlendirin ve paranızı harcayın.

Google Reklamları Nasıl Yapılır?

Bu nokta hem çok kolay hem de çok zor bir alan. Google’ın http://adwords.google.com adresine gittiğinizde açacağınız hesap ile dakikalar içerisinde reklam vermeye başlayabilirsiniz.”Start Now” diyerek ilk adımı atıyoruz.

google reklam başvurusu
Web sayfamızı ve mail adresimizi yazıyoruz. Google Adwords Reklam Performansınızı İyileştirmek adına önerilere açık olmanız halinde Evet diyerek geçiyoruz.
google reklam nasıl yapılır
Bu aşamada günlük bütçenizi, lokasyonunuzu, hangi anahtar kelimelerle nasıl bir reklam metni ile reklamı yayınlayacağınızı seçmenizi istiyor. Google, çöp hesaplarla uğraşmak istemediği için hemen bu aşamaya geçiriyor anlaşılan.
google reklam yayınlama
Google reklamınız hazır olduktan sonra sizden ödeme yapmanızı istiyor. Ödemeyi kredi kartı ile otomatikleştirebileceğiniz gibi banka havalesi yoluyla da yapabilirsiniz.

Bu aşamaları tamamladıktan sonra reklamınız onaya gidiyor, onaylandıktan sonra da yayına alınıyor. Bütçenizin elverdiği ölçüde de yayında kalıyor.

Google Reklam Maliyetini Nasıl Düşüreceksiniz?

Yukarıdaki aşamaları tamamlamamız ile birlikte reklamımız yayına girecek ve potansiyel müşterileriniz tarafından görülecektir. Şu ana dek yaptığınız, herkesin yapabildiği ve muhtemelen “Google reklamları ne kadar da pahalıymış!” şeklinde yorumlamanızla sonuçlanacak işlemdi. Fakat şunu bilmelisiniz ki standart yapmış olduğunuz ve maliyeti yüksek olacak tıklama başı maliyeti, başarılı bir optimizasyon ile çok uygun rakamlara mal edebilirsiniz. Adwords danışmanlığı desteği sağlamış olduğum bir firmanın önce-sonra Google reklam maliyetlerini(TBM) aşağıda görebilirsiniz. Siz de bu şekilde bir destek alarak Google reklam maliyetlerinizi düşürebilir, aynı bütçelerle daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilirsiniz.adwords maliyet düşürme

Özet
Değerlendirme Tarihi
Yazı İsmi
Google Reklam: Bütçenize Göre Reklam
Puan
51star1star1star1star1star

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Dome Istanbul: Google Dijital Dönüşüm Merkezi
Görüntüleme 2230
Dome Istanbul Hakkında Dome Istanbul, Google tarafından faaliyete geçirilen bir dijital dönüşüm merkezidir. Google'ın amacı dijitalleşen Türkiye'de d...
Google Adwords Hesap Yönetimi Hakkında İpuçları...
Görüntüleme 609
Google Adwords hesap yönetimi, Google Adwords hesabınızı en etkin şekilde yönetmeniz için yapacağınız çalışmaları kapsar. Genellikle büyük bütçeye sah...
Adwords Reklam Uzmanı İle Çalışmak İçin 5 Neden...
Görüntüleme 561
Adwords reklam uzmanı ile çalışmalı mıyım yoksa Google Adwords bütçemi kendim mi yönetmeliyim diye düşünmüşsünüzdür. Eğer küçük bir firma iseniz ve bü...
Adwords Uzmanı Mı Arıyorsunuz?
Görüntüleme 713
Adwords uzmanı, Google Adwords hesabınızı sizin adınıza yöneten ve yaptığı optimizasyon ve tekliflendirme stratejileri ile maliyetlerinizi düşüren int...

İbrahim Akşen

Deneme yanılmaya dayalı öğrenme metodunun gücüne inanır. 2016 yılı itibariyle SEO, Google Adwords ve Dijital Pazarlama konularında freelance danışmanlık vermiş ve Şubat 2017 itibariyle Emlakjet.com Dijital Pazarlama ekibine katılmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir