Google Reklam Fiyatları Ne Kadar?

google reklam vermeGoogle reklam fiyatları, reklam bütçeleri açısından çok kritiktir ve Google’a reklam verme konusu, ürün ya da hizmetlerini internet üzerinden de pazarlamak isteyen iş yeri sahipleri ya da yöneticileri tarafından her geçen gün daha çok önemsenmektedir. Google Adwords reklamları olarak bilinen bu reklamlar ile arama ağı reklamcılığı yaparak müşterileriniz sizi aradığında ya da görsel arama ağı reklamcılığı ile marka bilinirlik çalışması için reklam gösterimi yapabilirsiniz. Google reklamları genellikle anahtar kelime odaklı olarak çalışmaktadır. Bunun anlamı şudur: Vereceğiniz reklam her anahtar kelime için ayrı ayrı tarifelendirilir. Her anahtar kelimenin ayrı bir rekabet oranı olduğu için her anahtar kelimeye de ayrı ücret belirlenmesi normaldir.  Eğer ki bir anahtar kelime çok müşteri çekiyor ise reklamverenler de reklam vereceği için o keywords pahalı olacaktır. Hatta tıklama başı maliyetler günün saatlerine göre bile değişebilmektedir. İşte bu yüzden Google reklam fiyatları konusunda minimum fiyatla çalışmak için pazarlama aşamasına geçtiğinizde bir uzman ile yola devam etmenizi tavsiye ediyorum.

Google’a Reklam Vermek Neden Önemli?

Google’a reklam vermek, artık o kadar önemli ki eğer Google’da reklamınız yok ise 1-0 geriden başlıyorsunuz. Bu yüzden Google reklam verme adımlarını hızlı bir şekilde atlamanızı ve en düşük maliyet ile Google Adwords reklamlarını aktif etmenizi öneriyorum.

Ufak bir örnek üzerinden gidecek olursak bir gün kapıda kaldınız ve çilingirci çağıracaksınız. Eğer hali hazırda tanıdık var ise telefon ederek kendisine ulaşabilir ve ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Peki ya hiçbir iletişim bilgisi yok ise? İşte o zaman bulunduğunuz mahalle ile birlikte çilingir yazıyorsunuz. Örneğin “taksim çilingir” gibi. En yukarıda görmüş olduğunuz birkaç çilingirciden fiyat alıyor ve en uygun fiyatı veren ile anlaşıyorsunuz. İşte bu yüzden Google reklam verme yani Google Adwords, insanlara aradıkları hizmeti, aradıkları zamanda gösterebilmek adına mükemmel bir fırsat sunuyor.

Google Reklam Fiyatları Ne Kadar?

Google reklam fiyatları değişkenlik göstermektedir. Bunu etkileyen bazı faktörler vardır. Google reklam fiyatları  aşağıdaki durumlardan etkilenmektedir:

1 – Anahtar kelime içi rekabet
2 – Reklam tıklanma oranı
3 – Reklam alaka düzeyi
4 – Açılış sayfası deneyimi

google reklam fiyatları
Örnek olarak paylaştığımız “kedi maması” ile “köpek maması” tıklama başı maliyetlerinde bile maliyetler farklı olabilmektedir.

Bir Adwords reklam uzmanı yukarıda görmüş olduğunuz tabloyu aşağıdaki tabloya çevirebilen ve maliyetlerinizi büyük ölçüde azaltan kişidir. Görüldüğü gibi Google reklam verme yaklaşımınız, maliyetlerinizi direkt etkilemektedir. Bu yaklaşım ile birlikte google reklam fiyatları daha da aşağı indirilebilmektedir.

google reklam ücretleri
Yukarıda görüldüğü gibi yapmış olduğumuz ufak bir müdahale ile önceki maliyete nazaran 3 kat, Google’da gözüken maliyete göre ise %47 daha uyguna reklam verebilmenin önü açılmıştır.

Google Reklam Başvurusu

Eğer siz de Google reklam başvurusu yapmak ve Google’da reklam vermek istiyorsanız benimle iletişime geçebilirsiniz. Google reklam fiyatları sayfamızda anlatacaklarımız bu kadar.

Kazanmaya hemen bugün başlayın, benimle iletişime geçin.

Özet
Değerlendirme Tarihi
Yazı İsmi
Google Reklam Fiyatları Ne Kadar?
Puan
51star1star1star1star1star

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Dome Istanbul: Google Dijital Dönüşüm Merkezi
Görüntüleme 2227
Dome Istanbul Hakkında Dome Istanbul, Google tarafından faaliyete geçirilen bir dijital dönüşüm merkezidir. Google'ın amacı dijitalleşen Türkiye'de d...
Adwords Uzmanı Mı Arıyorsunuz?
Görüntüleme 711
Adwords uzmanı, Google Adwords hesabınızı sizin adınıza yöneten ve yaptığı optimizasyon ve tekliflendirme stratejileri ile maliyetlerinizi düşüren int...
Adwords Reklam Uzmanı İle Çalışmak İçin 5 Neden...
Görüntüleme 560
Adwords reklam uzmanı ile çalışmalı mıyım yoksa Google Adwords bütçemi kendim mi yönetmeliyim diye düşünmüşsünüzdür. Eğer küçük bir firma iseniz ve bü...
Google Reklam: Bütçenize Göre Reklam
Görüntüleme 206
Google reklam vermek isteyeceğiniz yerlerin başında gelmesi gereken bir platform. Onu böylesine değerli kılan şey ise elbette ki; her gün milyonlarca ...

İbrahim Akşen

Deneme yanılmaya dayalı öğrenme metodunun gücüne inanır. 2016 yılı itibariyle SEO, Google Adwords ve Dijital Pazarlama konularında freelance danışmanlık vermiş ve Şubat 2017 itibariyle Emlakjet.com Dijital Pazarlama ekibine katılmıştır.

Google Reklam Fiyatları Ne Kadar?” hakkında 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir