ISO 9001 Danışmanlık ücreti Ne Kadar?

ISO 9001 Danışmanlık Ücreti, Maliyeti Ne Kadar?

iso 9001 danışmanlık ücretiISO 9001 danışmanlık ücreti firmanızın sektörüne, çalışan sayınıza ve danışmandan beklentinize göre değişkenlik göstermektedir. ISO 9001 danışmanlığı, terzi hassasiyetinde yapılması gereken, çok önemli bir çalışmadır. ISO 9001 danışmanlık faaliyetleri, süreç yönetiminin temelini oluşturacağı için firmanızın yönetim iskeletinin sağlığı da buna bağlıdır.

ISO 9001 Danışmanlık Bedelini Oluşturan Etmenler

ISO 9001 konusunda danışmanlık yapan kişiler bu fiyatı belirlerken bazı kriterlere dikkat ederler. Danışmanlık, bilgiyi karşı tarafa aktararak, insanlarla iletişimde bulunarak yapılan bir meslek olduğu için harcanan zamana göre fiyatlandırma yapılmaktadır. ISO 9001 danışmanlık ücreti tam olarak buna bağlıdır. Danışmanlık ücretini yani danışmanlık süresini etkileyen etmenler ise şunlardır:

  • Çalışan sayısı,
  • Firmanın lokasyonu,
  • Firmanın sektörü,
  • Yapılan işin niteliği,
  • Süreç yönetiminin yapılıp yapılmadığı,
  • Herhangi bir dokümantasyon sisteminin bulunup bulunmadığı önemlidir.

ISO 9001 Danışmanlığı Maliyeti Hesaplanması

ISO 9001 danışmanlığı ile ilgili maliyet konusunda henüz kafanızda net bir resim ortaya çıkmadığının farkındayız. Bu yüzden iso 9001 kalite yönetim danışmanlığı ile ilgili şöyle bir örnek  vermek istiyoruz:

Düşünün ki 100 kişilik bir mobilya firması ile 200 kişilik metal firması ISO 9001 belgesi almak istiyor. Metal firması hem daha kalabalık hem de daha riskli bir ortam oluşturduğundan ötürü danışmanın bu firmaya ayırması gereken süre mobilya firmasına göre daha fazladır. Mobilya firması 1400-1500 $ gibi bir fiyata bu danışmanlığı alabilecekken, metal firması bu danışmanlığı 2500 $ civarında bir fiyata alması gerekir. Çünkü iso 9001 sistemi kurulurken daha fazla kişiyle muhatap olacak ve o kişilerin sistemi sahiplenmesi için çaba gösterecektir.

Siz de fiyat hesaplamak isterseniz, bu yaklaşımla tahmini rakamlar hesaplayabilirsiniz. Tabi ki piyasada çok ucuza yapacak kişileri de bulmanız mümkündür. Fakat sistem kalitesinin önemine inanan bir yönetici iseniz, kesinlikle bu tip yaklaşımlarda olan şahıslardan uzak durmanızı öneriyoruz. Daha sonra telafisi güç olan alışkanlıkla sebebiyet verebilmektedir.

Danışmanlık öncesi ve sonrası, tüm süreci ise şu yazı üzerinden açıkladım: ISO 9001 Belgesi Nasıl Alınır?

Yönetim Sistemleri ile ilgili yazılarımı okumak için kategoriyi ziyaret edebilirsiniz.

ISO 9001 Danışmanlık Talebinde Bulunmak İçin Şimdi İletişime Geçiniz.

Özet
Değerlendirme Tarihi
Yazı İsmi
ISO 9001 Danışmanlık ücreti Ne Kadar?
Puan
51star1star1star1star1star

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Baş Denetçi Nasıl Olunur?
Görüntüleme 2659
Baş denetçi nasıl olunur? sorusuna cevap ararken öncelikle kendinize “Baş denetçi olmayı neden istiyorum?” diye sormalısınız. Çünkü birçok kişi baş de...
OHSAS 18001 Dokümanları Nelerdir? Şartları Nasıl ...
Görüntüleme 1540
OHSAS 18001 Dokümanları ve kuruluşun yapması gerekenler OHSAS 18001 dokümanları tablosu ile, OHSAS 18001'i firmasında uygulamak isteyen kuruluşlar st...
Iç Tetkik Nasıl Yapılır? Raporu Nasıl Hazırlanır?...
Görüntüleme 3771
Iç tetkik nasıl yapılır? Tetkike nasıl hazırlanmalıyız? Elde edilen iç tetkik sonuçları için iç tetkik raporu nasıl hazırlanır? İşte bu yazımızda bu v...
ISO 9001 Sistem Kurma Konusunda Nelere Dikkat Etme...
Görüntüleme 877
ISO 9001 Sistem Kurma ve Önemi ISO 9001 sistem kurma, genellikle kurumsallaşma kararı almış firmalarda gündeme gelmektedir. Çünkü kurumsal bir altyap...

İbrahim Akşen

Deneme yanılmaya dayalı öğrenme metodunun gücüne inanır. 2016 yılı itibariyle SEO, Google Adwords ve Dijital Pazarlama konularında freelance danışmanlık vermiş ve Şubat 2017 itibariyle Emlakjet.com Dijital Pazarlama ekibine katılmıştır.

ISO 9001 Danışmanlık ücreti Ne Kadar?” hakkında 1 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir