SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlığı hizmeti, tarafımca gerçekleştirilecektir. Google’da yükselmek ve daha fazla potansiyel müşteriye/kullanıcıya erişmek isteyen web site sahipleri bu desteğimden faydalanabilir. Yapacağım seo danışmanlık çalışmaları tamamen organik olup, web sayfanızı spam oluşturacak hiçbir seo çalışması yapılmamaktadır. Dolayısı ile müşteri hedef kitlem: web sayfalarını Google gibi arama motorlarının seveceği hale getirmemi ve bunu hiçbir hile kullanmadan, doğal yollar ile yükselmek isteyen web site sahipleridir.

Google yayınlamış olduğu her güncelleme ile (en son phantom güncellemesi), algoritmasını aldatmak üzere hazırlanmış her tür çalışmayı cezalandırmaktadır. Dolayısı ile yapılacak çalışmaların sağlıklı şekilde yapılması yapılacak olan seo çalışmasının sürdürülebilir olmasını da etkileyecektir. SEO danışmanlık ayrıntılarını görüşmeden önce aklınıza takılabilecek birtakım soruları aşağıda sizin için hazırladım.

seo danışmanlığı ibrahim akşen

SEO Nedir? Arama Motoru Optimizasyonu Niçin Yapılır?

SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşan ve Türkçe’ye arama motoru optimizasyonu olarak geçmiş bir terimdir. Ülkemizde en çok Google’da birinci sayfaya çıkmak, arama motorunda ilk sırada olmak gibi amaçlarla tarif edilmektedir. Elbette ki ilk sayfada ilk sırada olmak çok önemlidir fakat her şey değildir. Yapılan araştırmalara göre tüm tıklamaların yalnızca %36’sı ilk sayfa 1. sıradaki web sayfasına gitmektedir. Geri kalan tüm tıklamalar diğer sıralamalardaki web sayfalarınca paylaşılmaktadır. SEO danışmanlık faaliyetine başladığımızda sizinle sektör ve rakip analizi yapacağımız için olmanız gereken en doğru yeri de belirleyecek, gereksiz maliyet ve zaman harcamalarınızın da önüne geçme imkanı bulacaksınız. Kurumsal bir seo danışmanlığı yaklaşımı ile maliyetlerinizi azaltmanız mümkündür.

Arama motoru optimizasyonunu yani SEO’yu web sayfanızın arama motorlarından(Google, Yandex vb.) daha fazla müşteri kazanmanız için gerçekleştirmekteyim. Alacağınız seo danışmanlığı hizmeti ile bu hedefiniz için ilk adımı atmış olacaksınız.

SEO Danışmanlığı Ücreti Ne Kadar?

SEO danışmanlık ücreti, SEO çalışmasını gerçekleştirecek seo danışmanının şartlarına göre değişmektedir. Birçok seo danışmanı yıllık anlaşmalarla aylık ödemeler alıyor iken diğer birçok seo danışmanı ise %50-50 şeklinde ödemeleri almaktadır. SEO hizmeti alacak olan web site sahipleri, SEO danışmanlığı için aylık 200-1000 $ arası bir ücret ödemektedirler. Fiyat aralığının bu denli fazla olmasının sebebi ücretin rekabetin yoğunluğuna, hedeflenen noktaya ve mevcut duruma göre değişiklik göstermesinden kaynaklanmaktadır. SEO danışmanlık desteği almadan önce SEO danışmanı ile yapacağınız görüşme yaklaşık maliyeti ortaya çıkarmak açısından son derece önemlidir.

SEO Danışmanlığı Aşamaları

SEO danışmanı olarak danışmanlık sürecinin en başından, danışmanlığı sonuçlandırdığımız güne dek projeyi sahiplenmekteyim. Butik bir danışmanlık yaklaşımı ile seo paketi değil, size, ihtiyaçlarınıza özel bir çalışma planlıyor ve onayınıza sunuyorum. Onayınızın alınması ile birlikte çalışmalara başlıyor her adımda yapılan faaliyetleri ve gelişmeleri raporluyorum. SEO uzmanı olarak gerçekleştireceğim seo çalışmaları içerisinde şu faaliyetler yer almaktadır:

  • Mevcut Durum Analizi: SEO danışmanlığı öncesinde web sayfanızın hem site içi hem de site dışı analizi yapılmakta eksik, hatalı ve doğru kısımlar analiz edilmektedir.
  • Sektör Analizi: Sektör derinlemesine incelenir. Yapılan incelemeler ile birlikte sektörün ihtiyaçları, eksiklikleri, değer katabileceğimiz noktalar tespit edilir ve müşteriye bildirilir. Rakip analizi ile birleştirilerek uygulanacak strateji açısından çok önemli bilgiler barındırmaktadır.
  • Rakip Analizi: Arama motorlarında ön sayfalarda yer alan rakipleriniz tüm detaylarıyla incelenir, eksik kalmış olduğu noktalar yakalanarak; önlerine geçmemiz için uygulanması gereken stratejiler belirlenir.
  • Planlama: Site içi ve site dışı gerçekleştirilecek çalışmalar ile ilgili planlar müşteri ile değerlendirilerek hazırlanılır. Bu aşamada kabul edilen planlar çalışma sürdüğü müddetçe değişikliğe uğratılmaz, bu projenin başarısı için olmazsa olmaz bir şarttır. Bundan dolayı son derece önemli bir aşamadır.
  • Site İçi SEO Çalışmaları: Site içerisinde oluşan hatalar ayıklanır, web siteniz Google gibi arama motorlarının seveceği hale gelir.
  • Site Dışı SEO Çalışmaları: Ağırlıkla backlink çalışmalarının yapıldığı bu aşamada, en uygun backlink, en doğru yerden, en uygun şartlarla alınır.
  • SEO Gözden Geçirme: Yapılan çalışmalar üzerinden son değerlendirmeler yapılır, gerekli ise küçük müdahaleler yapılabilir.
  • Ölçümleme: Çalışmalarının tamamlamasından 1 ay sonra başlattığımız 3 ay boyunca yapmış olduğumuz ölçümlemeler ile birlikte başarıyı sayısal olarak da raporluyoruz.

Yukarıda bahsi geçen faaliyetler size sunulacak olan seo danışmanlığı hizmeti ile yapılmakta, danışmanlık faaliyeti tamamlanmaktadır. İşini doğru ve hilesiz yapan her seo danışmanı gibi size arama motorlarında ilk sayfada olmayı değil şu an bulunduğunuz konumdan daha bir noktada olacağınızı taahhüt ediyorum. SEO uzmanı araştırmalarınızda size 1.sayfayı hatta 1.sırayı garanti eden dolandırıcılardan uzak durmanızı öneriyorum.

AYRICA, yalnızca arama motorlarında yükselmek değil Dijital Dünyada Daha Görünür Olmak da istiyor olabilirsiniz. Öyle ise Dijital Pazarlama Danışmanlığı hizmetimi inceleyebilirsiniz.

Danışmanlık ve eğitim talepleriniz için şimdi iletişime geçin.

Özet
Değerlendirme Tarihi
Yazı İsmi
SEO Danışmanlığı
Puan
5